Ragaučius

 

Projekto „Daržovių daržovė“ pabaigai, visos grupės ragavo projekte dalyvavusias daržoves ir skyrė joms nominacijas. Susumavus vaikų balsus, daržovės nominacijas pasiskirstė šitaip:

Saldžiausia – paprika

Gardžiausia – burokas

Gražiausia – pupa

Rūgščiausia – pomidoras

Didžiausia – moliūgas

Aštriausia – svogūnas

Sultingiausia –  cukinija

Mėgstamiausia, populiariausia  – žirniai

Taip pat grupėse buvo gaminamos  įvairiausios mišrainės, vaikai jas ragavo ir diskutavo apie daržovių naudą.

 

„Žiogelių” grupės vaikai savo darže užsiaugino cukiniją, tad ir mišrainę gamino iš cukinijų, dar pridėdami pomidorą, papriką, svogūną ir pagardindami grietine. Visą savaitę ragavo draugų augintas daržoves, skyrė joms atitinkamas nominacijas.

„Pelėdžiukai” – ragavo įvairias daržoves, vertino skonį ir skyrė nominacijas: gardžiausias -burokas, aštriausias-svogūnas, saldžiausias -moliūgas, rūgščiausias-svogūnas, sultingiausias – pomidoras, gražiausias -pomidoras, mėgstamiausia – paprika, populiariausiais tapo virti žirniai ir pupos. Pelėdžiukai pjaustė pekino kopūstą, porą ir paprikas, skuto obuolius ir gamino “Pekino kopūstų salotas”.

„Smalsučiai” – savaitės eigoje ragavo įvairių daržovių po vieną, o vėliau gamino mišraines ir jas ragavo. Išrinkome saldžiausia – paprika, burokas, gardžiausia – pomidoras, rūgščiausia – nėra, gražiausia – paprika, sultingiausia – pomidoras, aštriausia – svogūnas, vaikų mėgstamiausia – pomidoras.

„Boružėlių” grupės gražiausios ragavimo akimirkas. Skaniausias pomidoras, populiariausia morka, mėgsta burokėlius.

„Skruzdėliukai” ragavo daržoves, darė morkų- žirnių salotas, spaudė daržovių ir vaisių sultis.

„Zuikučių” mišrainėje susidraugavo pomidorai, paprika, agurkai. Pagardinome jogurto padažu su prieskoninėmis žolelėmis: krapais, petražolėmis. Morkų lazdelės su česnakiniu padažu- tikras skanumėlis!

Smagurių diena ,,Bitučių” grupėje– ragavome obuolį, kriaušę, bananą ir ananasą. Buvo labai gardu.

„Voriukų“ patiekalas iš moliūgo – “Moliūgų užtepėlė”.

„Kodėlčiukų“ pasirinkta daržovė – svogūnas. Ragavome visas projekto daržoves, ir nustatėme, kad svogūnas – aštriausias. Bet mes nepabūgome. Ragavome svogūnų laiškus su duona, barstėme juos ir į daržovių mišrainę, kuri mums buvo pati pačiausia…

Auklėtoja Skirma Virbylienė