Informacija tėveliams ir pedagogams

GERBIAMI TĖVELIAI, PEDAGOGAI

Organizuojant ugdomąjį procesą, vadovaujamės VESOC ir savivaldybės atsiųstomis rekomendacijomis.

1.Dėl darbo organizavimo (vaikų atvedimo ir paėmimo iš darželio).

  • Siekiant užtikrinti visų saugumą bei laikantis rekomendacijų, vaikus ir toliau priimsime lauke (esant geroms oro sąlygoms) arba pasitiksime prie įėjimo į darželį. Tėveliai į ugdymo įstaigą nebus įleidžiami.
  • Primename, kad atvedant vaikus į darželį ir pasiimant iš darželio, suaugusieji  turi dėvėti veido kaukę. Labai prašome pakalbėti su savo vaikais, paaiškinti jiems, kad jie nebus lydimi iki grupės (išskyrus ankstyvojo amžiaus vaikus adaptaciniu laikotarpiu).
  • Esant geroms oro sąlygoms vakare, vaikus galėsite pasiimti iš lauke esančių žaidimų aikštelių. Prašome laikytis saugaus atstumo ir neužsibūti darželio teritorijoje. Esant blogoms oro sąlygoms, prašome susisiekti (paskambinti grupės telefonu)  su tą dieną dirbančiu savo grupės pedagogu, kuris išlydės vaiką.
  • Esant nenumatytoms situacijoms, kai tėveliai turės įeiti į ugdymo įstaigą, prašome dėvėti veido kaukę, antbačius (bachilas).
  • Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 C ir daugiau) ar kurie turi ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų, užkrečiamųjų ligų požymių (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, bėrimas ir pan.), į grupes NEPRIIMAMI. Vaikų, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) tėvams (globėjams)  rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija telefonu 1808 arba susisiekti su vaiko šeimos gydytoju dėl konsultacijos.

2. Dėl rugsėjo 1-osios šventės

Rugsėjo 1-osios šventiniame rytmetyje, laikantis visų saugumo reikalavimų,  galės dalyvauti tik vaikučiai. Jeigu dėl oro sąlygų nepavyktų pravesti renginio lauke, tuomet pedagogai kartu su vaikais grupėse atšvęstų Naujųjų mokslo metų pradžią.

3.Dėl papildomo ugdymo organizavimo.

Atsižvelgiant į „Neformaliojo vaikų švietimo organizavimo būtinas sąlygas“, ketiname organizuoti šių papildomo ugdymo būrelių veiklą: anglų klb. ir Molinuko. Užsiėmimai vyks tam skirtoje erdvėje, kiekvienos grupės vaikams atskirai. Būrelių veiklos organizavimas priklausytų nuo užsiregistravusiųjų skaičiaus. Dėl registracijos į būrelius pradžios būsite atskirai informuoti grupių pedagogų.

4.Dėl vaikų sveikatos patikrinimo pažymėjimų. Informuojame, kad Sveikatos apsaugos ministerija pratęsė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, kurie lanko darželį, ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, sveikatos pažymėjimų galiojimo laiką. Sveikatos pažymėjimai galios iki metų pabaigos (Sveikatos apsaugos ministro 2020-07-07 ĮSAK. Nr. V-1615, žr. prisegta). Kitais atvejais, naujai priimtų ar keičiančių ugdymo įstaigą, vaikų sveikatą tėvai turi patikrinti įprasta tvarka (daugiau informacijos rasite http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/vaiku-liekanciu-toje-pacioje-mokykloje-sveikatos-pazymejimai-galios-iki-metu-galo).

5.Dėl ankstyvojo amžiaus vaikų adaptacijos.

Adaptacijos procesą rekomenduojame vykdyti palaipsniui, atsižvelgiant į kiekvienos šeimos poreikius. Dėl padidėjusių COVID-19 atvejų, nerekomenduojama tėvams dalyvauti vaikų ugdomojoje veikloje, išskyrus ypatingus atvejus (kai vaikas turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir pan., laikantis visų saugumo reikalavimų). Tačiau pirmomis adaptacijos dienomis tėveliai galės trumpai pabūti grupėje su savo vaiku. Būnant su vaiku grupėje tėveliai PRIVALO dėvėti veido kaukę, antbačius (bachilas), laikytis saugaus atstumo nuo kitų vaikų ir personalo. Labai prašome neužsibūti grupėje, klausyti pedagogo rekomendacijų dėl vaiko adaptacijos trukmės.

Linkiu visiems įveikti kliūtis, rūpintis savo ir vaikų sveikata bei išlikti jautriems aplinkiniams, stengtis pažinti įvairias gyvenimo spalvas ir nebijoti jomis spalvinti savo gyvenimo kelią. Su ypatinga visiems diena, su Rugsėjo 1-ąja !

                                                                                                                                                                Su pagarba,

                                                                                                                                                                Direktorė Vilija Butikienė