Vandens diena darželyje

Kovo 22 – oji  – VANDENS DIENA ir „Pelėdžiukų“ grupės dienos veikla buvo skirta plėsti vaikų žinias apie vandens reikšmę gyvybei, vandens savybių išsiaiškinimui, tyrinėjimams ir atradimams. Vaikų susidomėjimas begalinis, klausimai įdomūs ir prasmingi. Vaikai norėjo sužinoti iš kur atsirado vanduo, kaip vanduo patenka į namus, kodėl skirtingi vandens telkiniai turi skirtingus pavadinimus. Pažiūrėję video medžiagą , išsiaiškinę vandens atsiradimo kelią iki mūsų namų, kūrė projektinį darbą „ Kaip vanduo patenka į mano namus“.

„Voriukai“ minėdami Vandens dieną žaidė žaidimą „Bėga upelis, pro šalį nei lašelio“. Aiškinosi, kuo vanduo svarbus gyvybei, kodėl svarbu, kad jis būtų švarus, neužterštas? Kėlė hipotezę, ar galima išfiltruoti nešvarų vandenį? Nuomonės išsiskyrė, todėl konstravo filtrus, atliko eksperimentą ir įsitikino, kad pasigaminti filtrai veikia. Atliko eksperimentą „Kodėl persmeigus maišelį pieštuku vanduo iš jo neišbėga?“ Lašindami vandenį į dubenį stebėjo, kas vyksta vandenyje kaip krinta lašeliai, atrado burbulus, bangas, ratilus.

Vandens tema „Kodėlčiukai“ vykdė keletą veiklų. Raidžių įtvirtinimui virė „raidžių sriubą“. „Žvejojo“ pincetais įvairias priemones. Atliko tyrimą, kurie daiktai skęsta, plaukia. Sukūrė priemonę eksperimentui „Vandens apytakos ratas“.  „Žiogeliai“ darė įvairius bandymus su vandeniu.

„Smalsučiai“ aiškinosi, kurie daiktai plaukia, kurie skęsta, kuris indas su vandeniu sunkesnis, kuriame inde daugiau vandens, matavo pilstydami. Stebėjo karšto vandens garavimo ir garų virtimo lašeliais procesą. Pipete lašino tiek lašelių, koks skaičius prašytas, skaičiavo naudodami  lašiukus, žuvytes. Taip pat pincetu iš vandens žvejojo raideles, ieškojo tos raidės trafareto ir nuspalvino jį dažais. Iš kinetinio smėlio ir akmenukų gamino akvariumo dugną.

Mažieji ,,Bitučių“ ir  „Boružėlių“ grupių vaikai atliko bandymą su vandeniu ir įvairiais daiktais esančiais grupėje, aiškinosi, kurie iš jų plūduriuoja ir kurie skęsta, žaidė su vandeniu, plukdė spalvotus kamštelius merkė savo mažąsias rankeles. Aplikavo vandens lašelius, pasigamino šventines karūnas.