VASARIO 16 – OJI LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Gyvenkim ir mylėkime pasaulį!

Didžiuokimės tėvyne Lietuva!

Iškelkim laisvės Vėliavą į saulę

Ir būkime viena stipri šeima.

 

Vasario 16  – oji – ypatinga šventė visai Lietuvai, neišskiriant ir pačių mažiausiųjų. Norėdami paminėti šią svarbią datą, visose grupėse vyko veiklos, kuriose ugdytiniai pagilino žinias apie mūsų Tėvynę Lietuvą, ugdėsi tautiškumo ir bendruomeniškumo jausmą.

Vaikų kūrybiškumas ir meilė Tėvynei atsiskleidė vaikų pokalbiuose, darbeliuose.

“Smalsučių” grupėje vaikai  klausėsi Lietuvos himno, apžiūrėjo trispalves vėliavėles, aiškinosi, ką kuri spalva simbolizuoja. Klausydamiesi dainos “Nupiešiu Lietuvą…”, tapė trispalves ant popieriaus ir ant ledo,(įdomiau buvo ant ledo), taip pat “piešė” ore spalvotais kaspinais.

„Boružėlių” grupės vaikai grožėjosi  puikiais Lietuvos vaizdais. Jie papuošė medelį  širdelėmis ir sukūrė darbelį Lietuvai. Dėliojo spalvotas kaladėles, kamščius, dainavo ir šoko.

„Kodėlčiukai“ išsiaiškino,  kaip etiškai elgtis skambant  himnui.  Susipažinę su “Tautiškos giesmės” autoriumi, klausė  ir mėgino ją giedoti. “Pakeliavę” po  didžiuosius Lietuvos miestus ir apžiūrėję juose esančius statinius, nutarė pastatyti ir Lietuvai padovanoti savo sukurtus pilį, bokštą.  Aplikavo  Lietuvos žemėlapio dėlionę. Iš netradicinių priemonių “audė”,  Lietuvos vėliavos spalvomis išpuoštas,  juostas.

“Žiogelių” grupės vaikai statė pilį ir papuošė ją trispalve, žiūrėjo filmuką apie Lietuvą, šoko, piešė.

„Bitučių“ grupės vaikai taip pat kūrybiškai paminėjo Lietuvos gimtadienį. Mergaitė Indrutė išmoko Kęstučio Ivinskio eilėraštį “Lietuva” ir juo pasveikino visus su artėjančia Lietuvos gimtadienio švente. Grupėje statė net dvi Gedimino pilis ir iš plastikinių kamštelių dėliojo trispalves vėliavytes.  Taip pat jas aplikavo, bei pynė iš spalvotų popierinių juostelių “Lietuvos žemėlapį”. Dirbdami klausė dainelių apie Lietuvą.

Patys mažiausi „Skruzdėliukai“ aplikavo trispalves vėliavytes.

„Zuikučių“ grupėje iš kamštelių vaikai dėliojo 3-jų spalvų širdeles Lietuvai. Užšaldė trispalves širdeles, piešė piene. Statė besmegenius su trispalvėmis kepurėmis- ” Aš labai myliu Lietuvą! ”

Didžiausią įspūdį visiems paliko Lietuvos spalvomis nušvitę „fejerverkai“.