Vykdome STEAM projektą „STEAM iššūkiai Klevelyje“. Antrasis iššūkis – „Medelių puošmenos paukšteliams“.

„Smalsučiai“ susipažino, kokie paukšteliai pas mus žiemoja, kokie jų vardai. Gavo paukštelių laišką, kuriame jie prašė globoti, lesinti. O kuo lesinti paukštelius, ką kurie paukšteliai mėgsta? Išklausę paukštelių prašymą, vaikai labai norėjo jiems pagelbėti. Pirmiausiai apžiūrėjo, išsiaiškino, kokių sėklų turime, kaip jos vadinasi, kurie paukšteliai jas mėgs. Gamino lesyklėles, į jas pribėrė paruošto lesalo. Pagamino skanėstų su grūdeliais.

Žiemą šalta, daug sniego, tad paukšteliams sunku rasti maisto. Kaip mes galime padėti?  „Žiogeliai“ nuoširdžiai priėmė paukštelių prašymą juos palesinti ir su džiaugsmu ėmėsi darbo. Paukšteliai mėgsta įvairias sėklas –  vaikai pagamino sėklų varpelius, saulėgrąžas susmaigstė į obuolius, juos lauke pakabino ant medžių šakelių.

„Kodėlčiukų“ grupės vaikai gamino karolius. Jie nusprendė, kad  medžių karoliai bus puikus  maistas paukšteliams, juk jie mėgsta uogas ir vaisius, todėl obuolius irgi les.  Vėrė,  rišo karolius, su džiaugsmu juos kabino ant medžių ir krūmų. Stebėjo per langą ir būdami lauke ar paukšteliai lankosi, lesa pagamintas puošmenas.

„Zuikučių“ grupės vaikai gamino vėrinėlius paukšteliams. Diskutavo,  kodėl lašiniai turi būti nesūdyti, dalinosi asmenine patirtimi, uostė mėsą,  atsargiai pjaustė ir vėrė lašinių gabaliukus,  nepatiko taukuotos rankos. Vėrinėlis  gavosi gana didelis ir  priminė šašlyką – kokia originali lesykla paukščiams,  ir tai vaikams suteikė džiugių emocijų.  Kasdien vis stebi per langą atskrendančius paukščius, džiaugiasi kai ant vėrinėlio supasi zylutės.

 „Pelėdžiukai“ atsinešė iš namų įvairiausio lesalo ir susikaupę, atsakingai gamino lesyklėles bei šašlykus  paukšteliams, nes labai norėjo jiems pagelbėti.

„Bitučių“ grupės vaikai nusprendė tapti paukštelių draugais. Domėjosi žiemojančiais paukščiais Lietuvoje,  klausėsi pasakų, minė mįsles, mokėsi žvirblio ir zylės pamėgdžiojimų. Pakabino ant medžių lesyklėles, gamino skanėstus.  Stebėjo nutūpusius lesti paukštelius ir džiaugėsi galintys globoti, rūpintis savo mažaisiais draugais.

Mažieji „Boružėlių“ grupės vaikai  gamino lesyklėles iš apelsino žievės. Grūdus, kruopas, saulėgrąžas, sėklas  sumaišė su riebalais ir gautą mišinį sukrėtė į apelsino vidų.  Lauke  šaltas oras, tad vaikai  pro langą stebėjo, kaip puošiamas medis ir kas pasidžiaugs lesalu.

 

Auklėtoja Dialeta Bendoraitienė