Žemės dienos paminėjimas darželyje

Su pavasario saulės spinduliais  atkeliavo Pasaulinė Žemės diena. „Pelėdžiukų“ grupės vaikai aktyviai dalyvavo pokalbiuose bei diskusijose apie tai, kaip reikia saugoti žemės turtus – nelaužyti medžio šakelių, nešiukšlinti, taupyti vandenį, neskinti gėlių, nes tik žydėdamos pievoje jos džiugina visus. Gamta –  mūsų visų buveinė, todėl turime gyventi taip, kad čia turi būti gera paukščiui ir gėlei, medžiui ir mums, žmonėms. Stebėjo video medžiagą, sužinojo apie Žemės planetai gręsiančius pavojus. Pamąstę, kaip patys galėtų prisidėti prie planetos gerovės, užrašė ir nupiešė savo „Linkėjimus žemei“.

 „Voriukai“ minėdami Žemės dieną ieškojo atsakymų į klausimus “Kas gyvena žemėje, ko reikia, kad joje esanti gyvybė, nuostabi gamta neišnyktų?  Kūrė Žemės maketą ir  stebėjo, kokia ji tampa kai visi numetame vos po vieną šiukšlę. Diskutavo, kaip jaučiasi po šiukšlėmis esanti gyvybė, kaip jaustumės mes šalia jų. Nutarę, kad visi galime pražūti, nusprendė įspėti visus, kad reikia saugoti Žemę, sukūrė draudžiamuosius ženklus ir Žemę, išvalytą nuo šiukšlių, apstatė savo sukurtais draudžiamaisiais ženklais.

 „Kodėlčiukai” kalbėjo apie žemės taršą, žiūrėjo išmaniųjų robotukų filmuką apie atliekų rūšiavimą. Prisiminę pagrindines žemės spalvas, kūrėme kiekvienas savo mažytę Žemę.

Kad Žemė būtų graži, švari, tvarkytis reikia pradėti nuo savo artimiausios aplinkos, taip nusprendė „Smalsučiai“ ir tvarkėsi savo kiemelyje: grėbė, šlavė, rinko šiukšles.

 „Žiogelių“ grupės vaikai pačių pagamintomis gėlytėmis,  žmogeliukais – veidukais, delniukais pasveikino ir papuošė Žemę. Kiemelyje apkabino medžius, juos matavo, baltino jų kamienus.

„Zuikučiai“ dalyvavome projekte „Gėlė Žemei“, gamino gėles iš antrinių žaliavų – popierinių šiaudelių, ritinėlių, plastikinių butelių. Sveikino žemę dainele „Saulė žemę atrakino“, kūrė kūrybinį darbelį „Lietaus lašelio kelionė“.

„Bitučių“ grupės vaikai žaidė žaidimą „Aplink pasaulį“, ant audeklo uždėję balioną, jį drauge mėtydami keliavo aplink pasaulį, imitavo vėją, audras, vandenynus. Sėjo sėklytes, iš kurių išaugs gėlytė.

Mažieji  „Skruzdėliukai“  mokėsi rūšiuoti šiukšles, kalbėjosi,  kodėl negalima šiukšlinti, kaip tai kenkia gamtai. Piešė žemę ir ją, saugodami nuo šiukšlių, apkabino savo rankytėmis. Adomo tėvelis pagamino inkilėlį paukščiukams, jį iškėlė teritorijoje esančiame medyje. Lauksime gyventojų. Vaikai apkabino medį, taip parodydami meilę gamtai ir žemei.

 

„Boružėlių“ grupės mažyliai kempines merkė į  dažus ir štampavo sukūrė darbelį „Žemė“. Po to draugiškai apžiūrėjo ir pasidžiaugė savo kūryba. Lauke rinko šiukšles.